15 miljoen coronahulp voor behoud bruine vloot

0
(foto Adobe Stock)

Het kabinet stelt 15 miljoen euro beschikbaar voor de bruine vloot. Dat geld is onderdeel van het extra coronahulppakket voor de culturele sector. In totaal maakt minister Van Engelshoven van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap 482 miljoen euro vrij, zo werd 28 augustus bekend.

minister Van Engelshoven. (foto Arenda Oomen Rijksoverheid)

De 15 miljoen euro is bedoeld voor het behoud van het varend erfgoed. “De precieze voorwaarden zijn nog niet bekend, daar hopen we zo spoedig mogelijk meer duidelijkheid over te kunnen geven”, meldt BBZ, de vereniging voor beroepschartervaart, op haar website. “Het fonds wordt ondergebracht bij OCW wat doet vermoeden dat er een culturele component aan zit.”

De culturele en creatieve sector kan ook een beroep doen op de algemene steunmaatregelen voor het bedrijfsleven, zodat er naar verwachting ruim 700 miljoen beschikbaar is voor cultuur, aldus het kabinet.

 

 

Laat een reactie achter

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.