- Advertentie -
- Advertentie -
HomeRubriekBlue Road op de koffie…bij Sander Janssen

Blue Road op de koffie…bij Sander Janssen [Voortouw]

- Advertentie -

Delen

In de rubriek Voortouw belichten we elke Binnenvaartkrant een licentiehouder van het Blue Road beeldmerk. Deze editie: Sander Janssen van het ms Factotum.

De 50 bij 6,60 meter metende kempenaar Factotum van Sander Janssen werd in 1916 gebouwd en is nooit ver weg geraakt van de plaats waar de typenaam vandaan komt. “We varen nog steeds op de Kempische kanalen”, vertelt de 68-jarige schipper. Hij vaart daar met bouwmaterialen. “Er is een schreeuwend gebrek aan dit formaat schepen.”

Anderen denken op uw leeftijd over stoppen met varen. U heeft er nog steeds plezier in?
Als je geen plezier meer in je werk hebt, heb je ook geen binding meer. Wij mogen varen en wij hebben daar zeker plezier in. Dat willen we ook uitstralen naar andere bedrijfstakken. Het is jammer dat bij veel mensen de spirit eruit is. Alles geht vorüber, ook deze wat mindere tijd. Een crisis wil ik het niet noemen; we hebben wat minder meer. Het komt wel weer goed. Je moet gewoon geduld hebben.

Wat vindt u van the Blue Road?
Het zet mensen aan het denken. Ondanks mijn leeftijd zeg ik: ik snap het wel. Het is voor de toekomst van de binnenvaart. Met het logo van the Blue Road had ik wel moeite. Niet op papier; dan is het duidelijk, maar als je een vlag met dat logo ziet, dan denk je in eerste instantie toch aan een schroevenfabrikant. Op zich niet verkeerd, want het heeft ook met scheepvaart te maken. De kracht zit er dan toch in.

De Factotum van Sander Janssen. (foto Leo Schuitemaker / met dank aan Vereniging De Binnenvaart)

Gebruikt u het ook op briefpapier?
Nou, ik heb de vlag in top, maar ik heb nog zoveel briefpapier met ‘Vervoer over water, de juiste weg’, als ik nog zoveel reizen doe dat dat briefpapier allemaal wordt gebruikt, dan gaat het goed met me. Kom over tien jaar nog maar eens terug. De tijd vliegt. Ik zeg: Mens, leef en geniet! Dat maakt ook op anderen een betere indruk. Word niet boos als iemand een fout maakt bij het lossen; je moet het allemaal samen doen. Veel collega’s hebben een hekel aan die jachtjes op het water. Maar ik help mensen graag en ga met ze praten als ik de kans krijg. Zo heb ik het al meegemaakt dat een jachteigenaar mijn klant werd, want hij had iets te vervoeren. Dat is nog eens directe promotie!


Delen

- Advertentie -

Meer

Laat een reactie achter

Vul uw opmerking in!
Vul je naam in

- Advertentie -
- Advertentie -

- Advertentie -
- Advertentie -