Wilson ASA bestelt coasters naar ontwerp van Conoship

0
(illustratie Conoship)

Wilson ASA heeft een contract getekend voor de bouw van zes Conoships van 3.800 dwt. De Noorse werf nam ook een optie op nog eens acht schepen.

De 3.800 DWT van de Groningse scheepsontwerper Conoship is een innovatief type voor shortsea-vervoer. De aandrijving gebeurt door elektromotoren in combinatie met dieselgeneratorsets.

De schepen krijgen een ConoDuctTail (een tunnel en een straalbuis met een grote schroefdiameter). Samen met de geoptimaliseerde romplijnen zorgt dat voor een hoge efficiëntie en een laag brandstofverbruik.

Andere brandstof

Het ontwerp biedt de mogelijkheid om in de toekomst om te schakelen op een andere brandstof. Op de artist impressions zijn ook Econowind VentoFoils te zien, zodat widnkracht bneut kan worden.

De schepen worden gebouwd bij Cochin Shipyard in India. De oplevering wordt begin 2025 verwacht.

Laat een reactie achter

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.