- Advertentie -
- Advertentie -
HomeNieuws202 maritieme gastlessen in één week

202 maritieme gastlessen in één week

- Advertentie -

Delen

De recordpoging Maritieme Gastlessen is geslaagd. 16 november werden de actie en de Maritime Week in de Tweede Kamer in het bijzijn van Kamervoorzitter Anouchka van Miltenburg, afgesloten. Arie Kraaijeveld, voorzitter van Nederland Maritiem Land, maakte voor een groep van 32 basisscholieren van De Houtrust uit Den Haag, bekend dat er maar liefst 202 maritieme gastlessen door het hele land zijn gegeven.

De jarigen Wendy en Victor van basisschool De Houtrust overhandigen voorzitter Anouchka van Miltenburg van de Tweede Kamer het certificaat van de recordpoging. (foto Studio Rogier Bos)

Het publiek en de overheid kennis laten maken met de maritieme sector, dat was het doel van de tweede editie van de Maritime Week die van 8 tot en met 17 november plaatsvond. Ruim een week lang werden de schijnwerpers op de maritieme industrie gericht.

Maritime Week
Tijdens de Maritime Week konden geïnteresseerden met eigen ogen zien en ervaren welke opleidings- en carrièremogelijkheden de sector te bieden heeft. Daarnaast werden verschillende activiteiten georganiseerd voor personen die in de industrie werkzaam zijn. Zo werd de officiële aftrap van de Maritime Week gegeven tijdens het Maritime Awards Gala en vonden diverse seminars plaats.

Recordpoging
Een van de activiteiten was de recordpoging Maritieme Gastlessen. De recordpoging is de start van een nieuw initiatief. Met medewerking van het maritieme bedrijfsleven zijn er in één week tijd door het hele land maritieme gastlessen en voordrachten georganiseerd.
“De recordpoging Maritieme Gastlessen, waarbij werd geprobeerd in een kort tijdsbestek zoveel mogelijk gastlessen te verzorgen, is bedoeld om zichtbaar te maken hoe interessant het is om in de maritieme sector te leren en te werken. Veel jongeren zijn niet bekend met de opleidings- en beroepsmogelijkheden”, liet Mieke Bakker-Mantjes, voorzitter Human Capital Council Nederland Maritiem Land en algemeen directeur Scheepsbouw Nederland bij de feestelijke bijeenkomst weten. Met 12.000 in deze sector actieve ondernemingen en daarmee 186.000 arbeidsplaatsen is er nu en in de toekomst behoefte aan goed opgeleide jongeren.

Gastlessen
De Recordpoging Maritieme Gastlessen vormt de start van een estafette van gastlessen water. Deze estafette loopt tot en met de Wereld Waterdag op 22 maart 2013. Thecla Bodewes (voorzitter kernteam Human Capital Water en directeur Scheepswerf De Kaap) heeft het initiatief voor de estafette genomen. Diverse professionals hebben inmiddels interesse getoond om de watersector via gastlessen onder de aandacht te brengen.

Delen

- Advertentie -

Meer

Laat een reactie achter

Vul uw opmerking in!
Vul je naam in

- Advertentie -
- Advertentie -

- Advertentie -
- Advertentie -