De Flexfleet-campagne – het beter bekend maken van de (flexibele) mogelijkheden van het kleine schip – richt zich de komende maanden ook op lagere overheden en vooral op jongeren. De reden dat vooral de jeugd bekend moet worden met de ‘kleine binnenvaart’ is dat het varen op een kleiner schip veel mogelijkheden biedt voor een carrière in de binnenvaart. Je staat er sneller aan het roer dan op een groter schip. De Flexfleet is een goede naam om onder de jeugd bekend te maken.
De actie maakt deel uit van de grote campagne voor het kleine schip, waarin verladers grootscheeps werden benaderd met een ludieke mailing: een laad/los-bordje met de afbeelding van een schip erop. Op de achterkant van het bordje staan veel wetenswaardigheden over de binnenvaart.
Nog steeds blijken veel verladers geen idee te hebben welke voordelen de flexibele binnenvaart hen kan bieden. Daar komt nu gelukkig verandering in. Veel verladers hebben al positief gereageerd op de campagne.
Mer Green
Er kwamen de laatste jaren veel nieuwe schepen op de markt. Het nieuwe schip van Mercurius uit Zwijndrecht, de Mer-Green, is toch weer zo uitzonderlijk dat het aanleiding was voor het BVB om een voordracht bij de doop ervan te houden. BVB-secretaris Kees de Vries sprak bij deze gelegenheid over het innovatieve bedrijf Mercurius, dat al met zo veel nieuwe soorten schepen de binnenvaartvloot heeft verrijkt.
Belangstelling
De binnenvaart was de afgelopen weken veel in het nieuws, onder andere door het dramatische ongeluk met het pleziervaartuig op de Maas en door het intensieve onderzoek naar de tewerkstelling van buitenlandse werknemers op de binnenschepen. Het BVB werd daardoor veel benaderd door media over onder andere het buitenlands personeel. Wilco Volker heeft hiervoor diverse interviews gegeven, onder andere op radio 2. Het BVB nuanceert sensatieberichten en probeert waar nodig en mogelijk positief en objectief in te steken.
Verladersinfo
In november wordt de Verladersinfo verzonden als bijlage bij ‘EVO Logistiek’.