Op dinsdag 18 en woensdag 19 februari is het Amsterdam-Rijnkanaal van 10.00 tot 14.00 uur gestremd ter hoogte van Diemen (tussen kilometer 4 en 6). Netbeheerder TenneT herstelt dan de hoogspanningslijnen die op maandag 17 februari beschadigd zijn geraakt. Dat gebeurde door een kraanschip dat werkzaamheden uitvoerde voor Rijkswaterstaat.
Bij die aanvaring zijn twee hoogspanningslijnen gebroken en minstens één beschadigd geraakt. De herstelwerkzaamheden moeten zo snel mogelijk worden uitgevoerd om de levering van stroom in de regio te kunnen blijven garanderen.
Ponton
Op beide dagen legt TenneT midden in het Amsterdam-Rijnkanaal een ponton, waarop technici de geknapte kabels met een nieuw tussenstuk weer aan elkaar maken. Woensdag verwijdert de netbeheerder de andere kapotte geleider.
Daarna kan TenneT een van de twee defecte circuits weer in bedrijf nemen. Om de schade helemaal te herstellen moet TenneT op een later moment meer werkzaamheden uitvoeren om ook het tweede circuit van deze verbinding operationeel te krijgen. Wanneer en hoe dat gebeurt, en wat dit voor de scheepvaart betekent, wordt nog onderzocht.