- Advertentie -
- Advertentie -
HomeNieuwsInlandterminals gaan data delen

Inlandterminals gaan data delen

- Advertentie -

Delen

De inland terminals van ITG, Contargo en Van Berkel Logistics gaan data over containers delen. De bedrijven zetten daarvoor samen met Portbase, aanbieder van het Port Community Systeem in de zeehavens van Rotterdam en Amsterdam, op 19 januari hun handtekening.

De datadeeloplossing Connected Trade Network (CTN) is een digitaal, logistiek ecosysteem waarbij partijen in de containerlogistiek veilig gestandaardiseerd data met elkaar delen. Door de koppeling van logistieke ketenpartijen binnen CTN wordt informatie-uitwisseling tussen de terminals, vervoerder, verladers en zeehavens aanzienlijk verbeterd. Containers en lading zijn dan beter te traceren. Dat helpt het logistieke proces beter te voorspellen en in te plannen. CTN versterkt de positie van individuele bedrijven en maakt de logistieke keten in zijn geheel efficiënter, betrouwbaarder en duurzamer.

Minister

De ondertekening vond plaats in bijzijn van demissionair minister Tieman van Infrastructuur en Waterstaat. Die bracht 19 januari een werkbezoek aan de ITG-terminal in Rotterdam Pernis. Met zijn aanwezigheid benadrukte hij het belang van CTN voor de logistiek, handel en economie in Nederland en daarbuiten.

De drie inland terminals die nu als eerste starten met CTN vertegenwoordigen ongeveer een kwart van de containerlogistiek tussen de Rotterdamse haven en het achterland. Het gaat om circa 3,3 miljoen TEU. Met de samenwerking binnen CTN onderstrepen zij en havenuitvoeringsorganisatie Portbase het gemeenschappelijke belang van een toekomstbestendige, digitaal verbonden infrastructuur binnen de gehele containerlogistiek.

“Connected Trade Network is een goed doordacht initiatief dat de digitale samenwerking tussen ketenpartners versterkt”, aldus de initiatiefnemers. “We zijn trots dat dit project van start gaat met sterke partijen aan boord. Naar verwachting volgen veel andere spelers in de containerlogistiek. De animo is er, ondernemers laten weten aan te willen haken!”

Digitale Infrastructuur Logistiek

CTN komt voort uit het innovatieprogramma Digitale Infrastructuur Logistiek (DIL). Dit programma loopt van 2023 tot en met 2027. Met het deelprogramma Logistiek Digitaal wordt krijgt het mkb in de logistiek hulp bij digitalisering. DIL wordt gefinancierd door de EU, het Nationaal Groeifonds en het bedrijfsleven.

 

 

Delen

- Advertentie -

Meer

Laat een reactie achter

Vul uw opmerking in!
Vul je naam in

- Advertentie -
- Advertentie -

- Advertentie -
- Advertentie -