- Advertentie -
- Advertentie -
HomeRubriekRol voor BVB bij rondetafel Binnenvaart

Rol voor BVB bij rondetafel Binnenvaart

- Advertentie -

Delen

Woensdag 30 november vond in de Tweede Kamer een rondetafelgesprek plaats van de vaste Kamercommissie Infrastructuur & Milieu over het thema Beprij­zing en Markt Binnenvaart. Het programma bestond uit drie blokken: twee over prijsvorming in de binnenvaart en het laatste blok over vergroening van debinnenvaart in relatie tot prijsaspecten. De leden Jacobi (PvdA), Smaling (SP), De Boer (VVD), Belhaj (D66) en Ronnes (CDA) waren aanwezig voor dit rondetafelgesprek.

Deze rondetafel had tot doel het verzamelen van informatie voor de Kamerleden en het bieden van ruimte voor het publiek om meningen en ideeën te geven. Voor het onderwerp vergroening was het BVB aanwezig, samen met Koninklijke BLN-Schuttevaer, het EICB en Jacob Verdonk van het ms Anda.

Icons_2016_Voortouw

Elke deelnemer mocht voorafgaand een position paper insturen die tijdens de zitting aan de orde kwam. Het BVB heeft de boodschap goed over kunnen brengen dat er vanuit de overheid een breed logistiek beleid zou moeten komen dat een intermodale gedachte in de volle breedte ondersteunt en zich richt op het slechten van drempels in de overstap naar slimme logistiek. Beleid dat niet alleen gericht is op investeringen in (natte) infrastructuur, maar ook op het stimuleren van het optimale gebruik daarvan door de binnenvaart.

Ook is het BVB van mening dat de overheid bedrijven moet activeren om de intermodale opties via het water te onderzoeken, ladingen te bundelen en drempels naar het water te verlagen. Het BVB heeft zijn standpunten goed voor het voetlicht kunnen brengen; nu is de politiek weer aan zet.

 

Binnenvaartseminar op Transport & Logistics

Op 1 december konden bezoekers aan de beurs Transport & Logistics in Rotterdam Ahoy zich goed laten voorlichten over de mogelijkheden van de binnenvaart. Miranda Volker, logistiek adviseur van het BVB, gaf in een seminarruimte op de beursvloer een presentatie over de binnenvaart en hoe deze een rol kan spelen in de keten. Aan de hand van praktijkvoorbeelden werd duidelijk gemaakt dat voor veel verladers de optie binnenvaart een rendabele mogelijkheid is en dat er nog voldoende kansen liggen om te verzilveren. Ze moeten alleen meer kennis krijgen in de mogelijkheden. Hier kan Maatwerk Binnenvaart bij helpen.

Vervolgens werd in Dock 1 de bijeenkomst Binnenvaart, Iets voor U! gehouden. Deze was georganiseerd door het BVB, Koninklijke BLN-Schuttevaer en ABN AMRO Bank.

Tijdens de bijeenkomst werd gekeken naar kansen en bedreigingen, wat de toekomst gaat brengen en ook wat de groeimarkten zijn. Logistieke spelers kwamen aan het woord die in die groeimarkt thuis zijn. De NPRC over biomassa, Blue Line Logistics over palletvervoer, CTT over groei in containers en Seacon over het vervoer van geconditioneerde goederen.

Alle partijen kregen de mogelijkheid zichzelf kort te presenteren. Vervolgens gingen ze met elkaar in discussie. Tot slot konden de bezoekers aan de bijeenkomst per groeimarkt doorpraten in rondetafelgesprekken.

Deze opzet bood bezoekers de gelegenheid net even de verdiepingsslag te maken gericht op vraagstukken die bij hen spelen en in contact te komen met relevante marktpartijen.

Delen

- Advertentie -

Meer

Vorig artikel
Volgend artikel

Laat een reactie achter

Vul uw opmerking in!
Vul je naam in

- Advertentie -
- Advertentie -

- Advertentie -
- Advertentie -