- Advertentie -
- Advertentie -
HomeMijlpaal voor Viking: meer dan honderd cruiseschepen na 9-voudige doop

Mijlpaal voor Viking: meer dan honderd cruiseschepen na 9-voudige doop

- Advertentie -

Delen

Viking heeft in het Zwitserse Bazel de doop van negen nieuwe riviercruiseschepen gevierd. Daaronder was ook het honderdste schip uit de vloot van de Noorse rederij wereldwijd. Een historische mijlpaal want geen enkele cruisemaatschappij heeft of had zo’n omvangrijke vloot van rivier-, zee- en expeditieschepen.

Sopraan Sissel Kyrkjebø trad op tijdens de doopceremonie. Zij is doopmoeder van de Viking Jupiter. (Foto: Viking)

De feestelijke ceremonie in Bazel werd gehouden aan boord van de Viking Honir, een van de aanwinsten. Dat schip stond in verbinding met acht andere schepen die zich in vijf verschillende landen bevonden. De Viking Nerthus lag in Parijs (Frankrijk), de Viking Dagur, Viking Eldir en Viking Annar in Rostock (Duitsland), de Viking Gyda in Porto (Portugal), de Viking Tonle in Mỹ Tho (Vietnam) en de Viking Thoth en Viking Amun in Luxor (Egypte).

Tijdens de ceremonie traden onder meer de Noorse sopraan Sissel Kyrkjebø (doopmoeder van de Viking Jupiter), violist Tor Jaran Apold, het Weens Residentieorkest en een meisjeskoor uit Bazel op.

Europa, Azië en Afrika

De Viking Annar, Dagur, Eldir en Honir gaan varen op de Rijn, Main en Donau. De Nerthus, Gyda en Tonle opereren respectievelijk op de Seine, Douro en Mekong. De Thoth en Amun worden ingezet op de Nijl.

“Vandaag zijn we trots om onze nieuwste rivierschepen te dopen en de negen bijzondere doopouders uit onze Viking-familie te eren”, zei Torstein Hagen, oprichter en CEO van Viking. “In 28 jaar zijn we gegroeid van vier schepen tot meer dan honderd. Dat is gelukt dankzij onze vernieuwende aanpak: eerst moderniseerden we riviercruises, daarna herdefinieerden we zeecruises en perfectioneerden we expeditiereizen. Die koers zetten we de komende jaren voort.”

De ‘peetouders’ en kapiteins samen op het podium met CEO Torstein Hagen. (Foto: Viking)

Doopmoeders en doopvaders

Voor Viking is het aanwijzen van een doopmoeder voor elk nieuw schip een belangrijk maritiem ritueel. Onder de negen mensen die 21 oktober ‘hun’ schip doopten, waren diverse Viking-managers en zakenpartners uit Egypte. De laatste twee waren dooopvaders.

Viking stond ook stil bij een reeks recente onderscheidingen. In de Readers’ Choice Awards 2025 van Condé Nast Traveler werd de rederij voor het vijfde jaar op rij uitgeroepen tot nummer één voor zowel rivier- als zeecruises. Ook Travel + Leisure noemde Viking opnieuw een van de World’s Best, en U.S. News & World Report bekroonde de rederij voor de vierde keer als Beste Luxe Rederij, de Beste voor Koppels en de Beste op de Middellandse Zee.

 

 

Delen

- Advertentie -

Meer

Laat een reactie achter

Vul uw opmerking in!
Vul je naam in

- Advertentie -
- Advertentie -

- Advertentie -
- Advertentie -