Ergens verheug ik me altijd op het lezen van een krant. Ja duh, zou je denken, maar de berg nog te lezen kranten is soms zo groot dat in het weekend nauwelijks tijd is voor nog leukere dingen.
Gelukkig staan in die kranten altijd zaken die je van verbazing van je stoel doen tuimelen. In ‘Nieuwsblad Transport’ staat dat de Duitse Milieubeweging bakzeil haalde bij de Europese Commissie in hun protest tegen de Elbe-verdieping. Niks voor de binnenvaart, het gaat om het stuk Elbe tussen Hamburg en de zee en de minimale diepte van 13,50 meter voor de zeebootjes. Maar het kan belangrijk zijn voor de rest van de Elbe dat economie zwaarder weegt dan vergezochte milieubelangen van compleet in zichzelf gekeerde freaks. Nou nog geld voor de rest van de Elbe.
Van mijn stoel viel ik pas toen ik in de ‘NRC’ las dat de Koningin de benoeming van Donner in de Raad van State in eerste instantie had gedwarsboomd. Dat we de monarchie als vlaggetje intact houden kan me niet boeien, maar vlaggetjes moeten zich niet met de inhoud bemoeien. Daarvoor hebben we een parlement waarin we mensen mandaat geven om keuzes voor ons te maken. Doen ze het niet goed, dan sturen we ze weg. Erven van één of andere familie hebben niks te vertellen.
Ook laten we het voltallige volk niet in het wilde weg beslissen. Dat laatste wordt wel verward met de oorspronkelijke democratie in Athene. Dat klopt niet. In Athene regeerde juist de aristocratie. De redenering was als volgt: als Plato aan veertig leerlingen een som opgeeft en ze hebben allemaal hetzelfde, foute antwoord, dan heeft Plato nog steeds als enige het goede antwoord. Daarom lieten ze de regering over aan de aristocratie, wat Grieks is voor ‘regering door de besten’. Dat waren nog eens tijden.
Zo, nu even de sociale media scannen, dan kunnen we nog wat zondagsrust houden. Een tweet van Ineke Dezentjé, de nieuwe baas van FME: Historisch moment : Uneto-VNI, Kon Metaalunie en FME-CWM bekrachtigen samenwerking in Federatie Werkg org Techniek(FWT).
Arie Kraaijeveld twittert: @InekeDezentje klasse, kan ik tonen in de binnenvaart. Het kan dus wel.
Voor wie de weg kwijt is: dit is binnenvaarttransitie. De boodschap in het jargon dat Annie M.G. Schmidt voor ons bedacht: Arie wil aansturen op een federatief verband van de binnenvaartclubjes. Goed idee, kan iedereen lekker op z’n eigen stoeltje blijven zitten.