- Advertentie -
- Advertentie -
HomeNieuwsExpeditie Noordereiland toont rijke scheepvaarthistorie

Expeditie Noordereiland toont rijke scheepvaarthistorie

- Advertentie -

Delen

Tijdens Expeditie Noordereiland, een evenement dat op 8 september zijn tweede editie beleeft, staat de rijke historie van het Rotterdamse eiland centraal. Met name de rol die het Noordereiland heeft gespeeld in de ontwikkeling van de havens en de scheepvaart. De Expeditie biedt een uitgebreid programma voor jong en oud gevuld met onder meer tentoonstellingen, optredens, een culturele wandeling en een heuse scheepsopera. De dag wordt georganiseerd door Stichting Montmartre aan de Maas, in samenwerking met de Wereldhavendagen die dat weekend worden gehouden, het Boekenfestival Noordereiland en Open Monumentendag. De toegang is gratis.

Kunstzinnig eiland
In het midden van drukke verkeersaders, kantoorgebouwen en havenactiviteiten ligt het Noordereiland, een uniek stukje stad met een geheel eigen karakter. Tijdens Expeditie Noordereiland 2012 wordt uitgebreid stilgestaan bij de rol die het eiland in de Maas heeft gespeeld in de Rotterdamse geschiedenis van oorlog, wederopbouw en scheepvaart.
Het eiland is gevuld met zichtbaar en verborgen cultureel erfgoed, kunst in de buitenruimte en diverse werken en vormen van kunst afkomstig van lokale kunstenaars. Niet zo gek overigens, aangezien menig kunstenaar zich vestigde op dit eigenzinnige plekje.

Scheepsopera
Het thema van dit jaar is scheepvaart, met speciale aandacht voor de binnenvaart die een hoofdrol heeft gespeeld in de geschiedenis van het eiland. Zo wordt er een scheepsopera opgevoerd die speciaal voor dit evenement is geschreven, presenteren ‘De Nichtjes Van’ hun verhalenzoektocht over oud-schippers en zijn er een tentoonstelling en foto- en filmvertoningen over de binnenvaart.
Vanaf acht uur wordt letterlijk de klap op de vuurpijl gegeven als de Wereldhavendagen worden afgesloten met een musical en een spetterend vuurwerk. De vuurpijlen en -regens zijn vanaf de kade al heel goed te zien, maar het vuurwerk en de musical zijn nog beter te bezichtigen vanaf partyschip De Smaragd dat speciaal voor de gelegenheid de Nieuwe Maas op vaart. Kaarten hiervoor kosten 10 euro.

Ook voor landrotten
Expeditie Noordereiland heeft naast scheepvaart meer te bieden. Er is een boekenmarkt; bezoekers kunnen met een gids een wandeling over het eiland maken; en het Hulstkampgebouw en het kantoor van Ooms Makelaars zijn te bezichtigen. Ook aan de kleinsten is gedacht: voor hen zijn er een kindertheatervoorstelling, een speurtocht over het eiland en een workshop bootjes bouwen.

Delen

- Advertentie -

Meer

Laat een reactie achter

Vul uw opmerking in!
Vul je naam in

- Advertentie -
- Advertentie -

- Advertentie -
- Advertentie -