WSA Mosel-Saar-Lahn voert sinds zaterdag juli proefschuttingen uit met Sluis Sankt Aldegund op de Moezel. Door een aanvaring op 2 juli raakte de sluisdeur beschadigd. Na inspectie van de deur op 3 juli door deskundigen van het Wasserstraßen- und Schifffahrtsamt Mosel-Saar-Lahn en een specialist van WSA Main werd op zaterdag 5 juli begonnen met proefschuttingen stroomafwaarts.
Daarvoor is de beschadigde deur op cruciale punten versterkt en gerepareerd. Als de noodschuttingen tot dinsdag 8 juli naar wens gaan, worden vanaf dat moment ook schepen stroomopwaarts geschut, zo is de bedoeling.
Noodschuttingen met dambalken
Als het schutten met de beschadigde deur niet werkt, wil het WSA overschakelen naar noodschuttingen met schotbalken. Die methode is eind vorig jaar ook gebruikt bij Sluis Müden, een stuk stroomafwaars op de Moezel, toen daar een deur zo ernstig beschadigd was geraakt dat die niet meer inzetbaar was.
De scheepvaart bij de sluis van Sankt Aldegund zal niet stilvallen, zoals toen wél gebeurde, verwacht WSA Mosel-Saar-Lahn. Volgens verschillende berichten lagen er ongeveer vijftig schepen te wachten aan weerszijden van de sluis.