Op vrijdag 11 mei is het nieuwe havenkantoor van Jachtclub Scheveningen geopend door de Haagse wethouder voor Financiën en Stadsbeheer Sander Dekker. De nieuwe locatie ligt direct bij de steigers voor passanten. Naast uitgebreide sanitaire voorzieningen is het kantoor ook voorzien van wifi en computers met toegang tot internet.
De strategisch opgestelde camera’s assisteren de havenmeester om inkomende schepen vroegtijdig te signaleren zodat hij ze kan verwelkomen en direct naar een ligplaats kan begeleiden en eventueel assistentie verlenen bij het aanleggen.
Passanten
Voorzitter George Jaut van de Jachtclub stelt: “Dit is opnieuw een belangrijke stap om onze dienstverlening aan watersporters te verbeteren. Jachtclub Scheveningen wordt daarmee nog aantrekkelijker voor passanten uit binnen- en buitenland.”
Het havenkantoor zal ook in de wintermaanden open zijn, onder andere voor schepen die meedoen aan de winterwedstrijden op de Noordzee om de IJspegel Trophy.
Directe toegang naar zee
De jachtclub is gelegen in de haven van Scheveningen en heeft directe toegang (zonder sluizen) tot de Noordzee. In de twee clubhuizen, At Sea en het Spuigat, kan op verschillend culinair niveau een heerlijke maaltijd worden genuttigd.
Passanten die Scheveningen willen verkennen of het mooie centrum van Den Haag willen bezoeken kunnen bij de havenmeester fietsen huren. De haven van Scheveningen is ook goed te bereiken per auto en openbaar vervoer.